expediceTATRY


Přejdi na obsah

Termalne kupaliska VRBOV

Relaxace

Každý kdo zavítá do oblasti tater by měl rovněž vyzkoušet místní centra odpočinku, zejména ta s přírodní termální vodou. Mezi nejznámější taková koupaliště patří areál Bešeňová, Oravice či Vrbov. Relaxace ve venkovním bazénu s krásně vyhřátou vodou a pohledem na okolní krajinu tater přináší opravdový požitek. Prakticky je jedno jestli venku prší, sněží nebo praží slunce. Tato koupaliště fungují celoročně.
Ráno ještě využívám včerejších poznatků z okolní večerní projíždky, beru fotak a jedu pořídit před probuzením ostatních několik ranních záběrů nádherného pohoří tater. Mým cílem je o něco výše položené místo v poli za vesnicí Štrba, kde je pěkný výhled nejen na vrcholky, ale i na zmíněnou vesničku. Jsem na místě těsně po východu slunce což mi tentokrát nevadí, protože z tohoto bodu se slunce v tuto dobu objevuje na méně vhodném místě. Na poli divoce poletují ptáci a vesele vítají nový den. Létají jak pobláznění stále nahoru a dolů. Nejednoho člověka toto jejich chování by dokázalo rozesmát. První paprsky slunce jsou od samotného rána nádherně hřejivé. Užívám si ranní nálady s nachystanou technikou a čekání na vhodný moment. Dobu si krátím popíjením ranní kávy a pozorováním krajiny. Na vrcholcích je vidět nádherné jasné počasí. O něco níže se už prohánějí mračna a zdá se, že do několika minut zahalí celé údolí. Ideální doba pro zmáčknutí spouště s hezky vykresleným pozadím a pěkně nasvíceným polem. Po několika minutách je vše zahaleno v mlze a je po všem. Sem tam se na pár chvil objeví nějaký ten vrchol, ale nakonec jakoby nenávratně mizí v mlze. Ochlazuje se a ptáci přestávají zpívat. Je čas vše zbalit a vrátit se zpět na chatu.
Na zpáteční cestě kupuji v místním obchodě čerstvé rohlíky. V chatě panuje ještě ticho. Ostatní se začínají pomalu probouzet, snídáme a plánujeme odjezd směr Vrbov.
Vesnice VRBOV se nachází několik km za Popradem. Asi málokoho překvapí, že většina místních obyvatel je romského původu a tak si z auta raději berem všecky cennosti. Areál se nachází v údolí takže není zde skoro žáden výhled. Vše je moderní takže platíme několikahodinový lístek v ceně 11euro a jdem si užívat. Vše probíhá jak je zvykem na tohoto druhu koupalištích. Areál disponuje několika sekcemi, plaveckou, relaxačním či zábavnou. Každý má zde možnost využít venkovní či vnitřní lehátko, občerstvit se v místním bufetu či poobědvat v luxusnějším prostředí hlavní budovy. Areál je zaměřen hlavně na místní pramen tryskající přímo ze země. Sauny či podobné vymoženosti by zde člověk hledal marně. Možná proto místní areál nebývá nikterak přeplněn a člověk si zde může užít krásnou a příjemnou relaxaci. Nabídka tohoto areálu nás tedy příjemně překvapila, ale jelikož čas pokročil, balíme.
Před odjezdem ještě domlouváme zastávku u Belianské jeskyně ovšem po příjezdu na parkoviště zjišťujeme, že jsme zde již pozdě. Poslední výprava do hlubin zrovna začala. Je to škoda, ale můžem se zde zase vrátit. Den pro nás tedy končí plánováním toho následujícího a přípravou na závěrečný výstup k Hincovému plesu a zdolání Koprovského štítu.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku
TOPlist